Rottweiler Toruń FCI                     

Przygoda naszej rodziny z rottweilerami rozpoczęła się w 1952 roku, gdy mój pradziadek Antoni Osiński przyprowadził do domu pierwszego psa o imieniu Lord. Lord był kłopotliwym rozbójnikiem, ale świetnym obrońcą wszystkich domowników. Jego awantury często kończyły się urzędowymi mandatami, mimo to sentyment do tego typu psa dającego poczucie bezpieczeństwa spowodował, że mój dziadek Grzegorz Osiński otaczał się również kolejnymi rottweilerami.

Miłość mojej mamy do tych wspaniałych psów zaowocowała wydaniem w 1998 roku przewodnika dla przyszłych  właścicieli rottweilerów pt. 'ROTTWEILER I JA'. Od wielu lat materiał hodowlany do reprodukcji naszych psów pochodzi z najlepszych hodowli niemieckich,  kolebki rasy rottweiler.

Są fakty, z których jesteśmy dumni - nasza hodowla Grosin, dzisiejsza Rottweiler Toruń, jako pierwsza w Polsce zaprzestała kopiowania ogonów szczeniętom już w roku 1999. Efektem tego, pierwszym rottweilerem z ogonem prezentowanym na Polskiej Wystawie Klubowej (Wągrowiec 2001) była BŁĘKITNA Grosin z hodowli mojego dziadka, Grzegorza Osińskiego, a pierwszym reproduktorem z niekopiowanym ogonem w Polsce był ANGEL von der Elsteraue, importowany z Niemiec przez moją mamę Dorotę Olszewską

Nasza domowa hodowla rottweilerów położona jest nad rzeką Wisłą w urokliwej okolicy na przedmieściach Torunia, województwo Kujawsko-Pomorskie. Psy na co dzień mieszkają w swoich boksach jednak wiele czasu spędzają na terenie całej posesji pełniąc rolę stróżów. Mają ciągły kontakt z rodziną i są częstymi gośćmi w domu. Dzięki temu mamy pewność, że nasze psy będą zdrowe, mądre i odważne. Wiele naszych szczeniąt dowiodło tego sprawdzając się w roli stróżów, obrońców, psów do towarzystwa oraz zwycięzców na ringach wystawowych dając swym właścicielom wiele satysfakcji.


Wszystkie nasze psy i suki posiadają status hodowlany, co daje szansę na otrzymanie w pełni wartościowych szczeniąt. Każde zwierzę przechodzi szkolenie w zakresie PT i PO. Dodatkowo psy poddawane są testom psychicznym, podczas których sprawdzane są jako odważne i cywilizowane osobniki. W czasie testów poddawane są próbom dzielności poprzez sprawdzanie reakcji na strzały, sytuacje nietypowe oraz sytuacje prowokujące. Kontrole poprawności psychiki i budowy psów przeprowadzane są już od nalmłodszego etapu życia zwierząt.  Pierwszą kontrolę zaliczają szczenięta w wieku sześciu tygodni. Kolejne to wymienione wyżej testy i egzaminy, a także przeprowadzane po 18 m-cu życia prześwietlenia kośćca pod względem wykluczenia chorób i wad układu biodrowego i łokciowego. Ważnym elementem naszej hodowli są szkolenia psów w pełnym zakresie posłuszeństwa z elementami użytkowo-obronnymi. Są to typowe amatorskie ćwiczenia przeprowadzane w celu ukształtowania posłusznego użytkowego towarzysza. W trakcie szkolenia psy uczą się chodzenia przy nodze, pozostawania w pozycji "siad", "stój" oraz "waruj", aportowania, wyczekiwania przy próbach odwrócenia uwagi, biegania i powracania na komendę, przeglądu uzębienia, skoków przez przeszkody oraz tropienia śladów  i odnajdywania zagubionych  przedmiotów. Ćwiczenia odbywają się w barwnej plenerowej scenerii i miłej atmosferze, a tempo i stopień trudności ćwiczeń dopasowane są do potrzeb i umiejętności ćwiczących. Podsumowaniem szkolenia są  treningi w ruchliwych miejscach publicznych, udziały w wystawach psów rasowych oraz egzaminy państwowe w celu uzyskania certyfikatów psa towarzyszącego i użytkowego.

Paulina Olszewska
szkolenia


 
zabawy


podróże

Rottweil Klubowa ADRK '03 Toruń stare miasto '09

najważniejsze wystawy
ANGEL
Klubowa ADRK '02
Blatzhelm
ANGEL
Klubowa ADRK '02  Blatzhelm
FONDA
 Klubowa ADRK'03 Rottweil
FONDA
Klubowa ADRK '03
Rottweil


WENKE
Klubowa ADRK '08
Duisburg
WENKE
 Klubowa ADRK '08
Duisburg
ELLA
Klubowa ADRK '10
Coesfeld
ELLA
Klubowa ADRK '10
 Coesfeld

RAMONA
 Klubowa ADRK '13 Rottweil
RAMONA
 Klubowa ADRK '13 Rottweil
CEZAR
Klubowa ADRK '18
Lustadt
CEZAR
Klubowa ADRK '19
Buckeberg
OnasSuki / Szczenieta / Galeria / Linki / Kontakt